İŞYERİ NO SORGULAMA

SGK’da iş yerleri de kayıt altına alınmaktadır. Bu iş yerlerinde çalışan kişiler de ilgili kurumun işyeri nosu üzerinden sigortalı olarak gösterilmektedir. Kişilerin bu konuda bilgi alması amacıyla online olarak hizmetler sunulmaktadır. Sizler de bu hizmetlerden yararlanabilir ve işyeri no sorgulama yapabilirsiniz.

İşyeri no sorgulama konusunda online olarak bilgi alınabilecek tek resmi kaynak İstanbul Ticaret Odası’dır ve bu kurum tarafından hizmet sunulduğu için sadece ilgili odaya kayıtlı olan kişilerin işyeri no sorgulama işlemi yapması mümkündür. İstanbul Ticaret Odası tarafından online internet sitesinde açılan işyeri no sorgulama ile birlikte bu konudaki ihtiyacınızı kolay bir şekilde online olarak giderebilirsiniz. Bunun için ilgili sorgulama sayfasına giriş yapmanız yeterli olacaktır. Sayfada ticaret sicil no bilgisini girmeniz ile birlikte ekranda işyeri nonuz yer alacaktır. Sorgulama sonucunda ekranda tablo halinde sorgulama sonuçları tarafınıza sunulacaktır. Sunulan sonuçlar üzerinden alacağınız bilgiler ile birlikte ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Sigortalı olarak çalışan kişiler ise işyeri no konusunda hizmet döküm alarak bilgi sağlayabilmektedir. İlgili dökümde yer alan iş yeri kodu sayesinde iş yerinin kodunu, numarasını öğrenmek mümkündür. Bu açıdan SGK üzerinden yapılacak işlemlerde eğer iş yeri kodu gerekirse belirtilen şekilde işlem yapmanız yeterli olacaktır.

İŞYERİ NO SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*