HASTANENİ SEÇ DOKTORUNA ULAŞ

Türkiye’deki sağlık sisteminde hasta haklarını koruyan bir politika izlenmektedir. Bu kapsamda hastaneni seç, doktoruna ulaş gibi seçenekler sayesinde vatandaşların istediği hastanede istediği doktora tedavi olma hakkı bulunmaktadır. Özellikle güvencesi olan kişiler tüm devlet sağlık kurumların güvenceli olarak sağlık hizmetleri alabileceği gibi özel sağlık kurumlarında dahi güvence üzerinden katkı payı alabilmektedir. Bu bakımdan uygun fiyatlar üzerinden sağlık hizmeti alınabilmektedir.

Hastaneni seç, doktoruna ulaş gibi seçenekler için MHRS randevu sistemi getirilmiştir. Online ya da telefon üzerinden alınacak randevu ile birlikte kişilerin kolay bir şekilde tedavi olması mümkünken, eski yıllarda olduğu gibi sıra beklemeye de gerek kalmamaktadır. Bu bakımdan acil olmayan sağlık sorunları için siz de hastaneni seç, doktoruna ulaş kapsamında online olarak randevu alabilir ve kolay bir şekilde tedavinizi olabilirsiniz.

Randevusuz olarak sağlık kurumlarına gidilecek durumlar sadece acil durumlardır. Bunun dışındaki tüm hallerde kişilerin randevu alması gerekmektedir. Tüm vatandaşların internet kullanımı mümkün olmadığı için MHRS telefon üzerinden de ulaşılabilir durumdadır. Telefon ile randevu almak için Alo 182’yi aramanız gerekmektedir. Alo 182 ücretli bir hat olduğu için aramanız ücretlendirilecektir. Fakat arama yerine online olarak randevu almayı seçerseniz, bunun için ücret ödemeniz gerekmeyecektir.

HASTANENİ SEÇ DOKTORUNA ULAŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*