GSS’DE DİYALİZ TEDAVİSİ

Genel sağlık sigortası olan kişilerin en çok merak ettiği konuların başında Genel Sağlık Sigortası’nın hangi tedavileri karşıladığı hangi tedavileri ise karşılamadığı yer almaktadır. Konuyla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamalarda tüm tedaviler ve rahatsızlıklar için ayrı ayrı hizmet açıklamaları yapılmış ve Genel Sağlık Sigortası’nın hangi durumları kapsadığı belirtilmiştir.

Bu açıdan Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamaların incelenmesi kişilerin Genel Sağlık Sigortası hakkında soru işaretlerinin giderilmesini sağlayacaktır. Genel Sağlık Sigortası’yla ilgili en çok merak edilen durum diyaliz tedavisinde Genel Sağlık Sigortası’nın nasıl bir katkı yaptığıdır.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada hemodiyaliz tedavileri, evde ya da başka bir kurumdan yapılması fark etmeksizin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmakta olduğu belirtilmektedir. Bu açıdan kişiler diyaliz tedavilerinde ek bir ücret ödemeye gerek kalmadan Genel Sağlık Sigortası kapsamında tedavi olabilmektedir.

Sgk-gss-borc-dokumu

Genel Sağlık Sigortası’yla diyaliz tedavisine olunabilmesi, kişilerin aylık çok az ücretler ile yararlanabildiği sigortanın sağladığı çok önemli bir avantajdır. Kişilerin Genel Sağlık Sigortası ile ilgili bilgi alabilmek adına ise e devlet sistemine kullanması yeterli olacaktır. E devlet üzerinden yapılacak sorgulamalar ile birlikte kişilerin Genel Sağlık Sigorta durumunun takibi, prim ödemelerinin yapılıp yapılmadığı, aksatılıp aksatılmadığı ya da sigortanın aktif olup olmadığı görülebilmektedir. Sizler de çevrimiçi olarak belirtilen şekilde işlemlerinizi yapabilir ve durumunu kontrol edebilirsiniz. Bu konuda aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

<<SORGULAMA LİNKİ>>

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*