GSS LİSE ÖĞRENCİSİ

Genel Sağlık Sigortası kapsamında, sigorta güvencesi olmayan kişilerin sağlı hizmetlerinden yararlanmasını sağlarken, Genel Sağlık Sigortası kapsamına öğrenciler girmemektedir. Özellikle 18 yaşını doldurmamış ve ailesi üzerinden sigortalı olarak hizmet alabilecek olan kişilerin bu sigortadan yararlanması mümkün değildir. GSS lise öğrencisi olarak herhangi bir işlem yapılması da bu bağlamda düzenlenmemiş bir hizmettir.

GSS lise öğrencisi dışında, GSS hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. GSS için online olarak sunulan e devlet kapısı GSS borç ve durum sorgulama hizmeti ile birlikte kişilerin ne kadar borcu olduğunu görüntülemesi ve bu kapsamda GSS ile ilgili bilgi alması mümkündür.

GSS için dönemsel olarak bilgiler ekrana yansıtılmaktadır. Hangi dönemlerde sisteme dahil olunduysa, sisteme giriş ve çıkış tarihleri ayrı ayrı belirtilmektedir. Bu kapsamda vatandaşların detaylı bilgi alması daha da kolaylaşmaktadır. İlgili dönemlerin sonunda kişinin tekrar sisteme dahil olması ile birlikte yeni bir dönem başlamaktadır.

GSS Borç Ödeme

GSS borcu için online olarak yapacağınız sorgulama sonrasında ödemenizi de yine yapabilirsiniz. Web tahsilat servisi üzerinden yapacağınız borç dökümü ile birlikte ne kadar borcunuz varsa, tüm borcunuzu tek bir seferde kapatabilirsiniz. Ödeme konusunda borcunuzu kredi kartınız üzerinden ödemeniz gerekmektedir. Böylece borcunuz silinecek ve aktif olan GSS’niz üzerinden tekrara yararlanmanız mümkün kılınacaktır.

GSS SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*