GSS HAK SAHİPLİĞİ SORGULAMA

GSS hizmetinde kişiler bireysel olarak ele alınmakta ve bu yönde işlemlere tabi tutulmaktadır. Bu bakıdan kişilerin GSS hak sahipliği sorgulama gibi işlemlerde kendi bilgileri üzerinden sorgulama yapması gerekmektedir. Kişilerin yapacağı bu sorgulamalar için ilk olarak e devlet kapısı üzerinden sorgulama yapması gerekmektedir. Böylece GSS hak sahipliği sorgulama işlemleri başarılı bir şekilde sonuçlandırılabilir.

GSS hak sahipliği sorgulama Nasıl Sorgulanır?

GSS hak sahipliği sorgulama yapmak isteyenlerin e devlet kapısı giriş yaptıktan sonra GSS ile ilgili sunulan hizmet sayfasına erişim sağlaması gerekmektedir ilgili sayfaya erişim sağladıktan sonra ekranda kişinin GSS ile ilgili tüm durumları yayınlanmaktadır. Bu sayede herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan kolay bir şekilde GSS hak sahipliği sorgulama yapabilir ve GSS hak sahipliği sorgulama sonucunda da sağlık hizmetinden yararlanıp yararlanmadığını görebilirsiniz sorgulama sonrasın da açılan sonuç sayfasında yer alan aktif ya da pasif durumuna bakara sigortanın durumunu görebilirsiniz.

GSS hak sahipliği sorgulama sonrasında borç takibini de yapmanız mümkündür. GSS hak sahipliği sorgulama sonuç sayfasında kişiler yararlandığı sigorta hizmeti sonucuna göre ne kadar borcu olduğu, hangi dönemlerde aldığı hizmetler sonucunda borcun oluştuğu gibi detaylar yayınlanmaktadır. Böylece kolay bir şekilde borç takibinizi yapabilir ve borç ödemenizi de gerçekleştirebilirsiniz.

GSS SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*