GSS GELİR TESTİ SONUCU SORGULAMA

GSS kapsamına alınan ve bu sağlık sigortasından yararlanan kişiler için prim ödemeleri, kişilerin gelirlerine göre belirlenmektedir. Bu nedenle de kişilerin gelir testlerini yaptırması gerekmektedir. Eğer gelir testi yaptırılmazsa, kişi en yüksek ücretler üzerinden GSS Primlerini ödemek zorunda kalmakla birlikte, bu konuda yüksek prim ödemesinden kurtulamaz. Bu nedenle GSS dahil olunduğunda en kısa süre içerisinde gelir testi yaptırılması gerekmektedir.

Gelir Testi Nedir?

Gelir testi yaptırılması için kaymakamlık binasına gidilmesi gerekmektedir. Buradaki ilgili personel tarafından yapılan test ile birlikte gelirinizi tespit edilecek ve özellikle GSS prim ödemeleriniz için geliriniz üzerinden düzenleme yapılacaktır. Bu sayede düşük geliri olan kişiler daha az prim ödeme imknaına sahip olabilmektedir. Yapılan gelir testinin sonuçları için üstelik online olarak sorgulama yapılması da mümkündür. Online olarak yapacağınız sorgulama ile birlikte, GSS gelir testi sonucu sorgulama sayfasından sonucunu öğrenebilirsiniz.

Gelir Testi Sonucu Sorgulama

GSS gelir testi sonucu sorgulama yapmak için e devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. E devlet kapısı girişi sonrasında ulaşabileceğiniz hizmetler arasında yer alan GSS gelir testi sonucu sorgulama ile birlikte gelir testinizin nasıl sonuçlandırdığını görebilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için e devlet kapısı için giriş yapmanız gerekmektedir.  Giriş sonrasında GSS gelir testi sonucu sorgulama erişime açılacaktır.

GSS GELİR TESTİ SONUCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*