GSS GEÇMİŞ DÖNEM BORÇ SORGULAMA

GSS işlemlerinde merak edilen tüm bilgilere online olarak ulaşılabilmesi nedeniyle GSS geçmiş dönem borç sorgulama gibi işlemler de kolay bir şekilde yapılabilmektedir. GSS’den yararlanan ya da geçmiş dönemlerde sigorta üzerinden güvence sağlayan kişiler, ilgili dönemler ait ne kadar prim borçlarını olduğunu öğrenebilmektedir. Bunun için GSS geçmiş dönem borç sorgulama yapılması ve GSS geçmiş dönem borç sorgulama sonucunda çıkartılan borçların incelenmesi yeterli olacaktır. GSS geçmiş dönem borç sorgulama ve diğer GSS işlemlerinde e devlet kapısı üzerinden sunulan GSS hizmetinden yararlanılması gerekmektedir. Hizmet ekranına ulaşılması için kişilerin ilk olarak e devlet kapısı girişi yapması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra ise GSS hizmetine tıklanması ile birlikte tüm GSS durumu ekranda görüntülenecektir. Örnek bir sorgulama ekranı ise şöyledir;

gss

GSS geçmiş dönem borç sorgulama doğrultusunda bilgi almak isteyenlerin ise borç bölümüne bakarak hangi dönemlerde borç olduğunu incelemesi ve buna göre geçmişe dönük olarak hangi tarihlerde borçlanıldığını, hangi tarihlerde GSS’ye dahil olunduğunun öğrenmesi gerekmektedir. Böylece kolay bir şekilde GSS ile ilgili tüm borç bilgisine ulaşarak bilgi sağlayabilirsiniz. Detaylı borç görüntüleme ekranı ise şöyledir;

gss2

Üstelik sorgulanan borçların online olarak ödenmesi de mümkün olduğu için isteyen vatandaşların ödeme adımlarını takip ederek tüm GSS borçlarını ödemesi de kolaydır. GİB sitesi üzerinden ya da SGK web tahsilat servisi üzerinden ödemesini yapacağınız GSS borcu sayesinde güvenceden sorunsuz bir şekilde yararlanmaya devam edebilirsiniz.

gssodeme

Ödeme ekranına erişim sağlamak isteyenlerin aynı ekran üzerindne ödeme bağlantısına tıklaması yeterlidir. Ödeme bağlantısı ise resimde görüldüğü gibidir.

GSS GEÇMİŞ DÖNEM BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

1 Comment Posted

  1. Ayıp bu yaptığınız. Devletimizin eliyle biz vatandaşlarımızı soyuyorsunuz. İlgili bakan dahil tüm yetkilileri istifaya çağırıyorum. Ben GSS almak istemiyorum bu zorunluluk kalksın!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*