GSS DONDURMA

GSS hizmetinde kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanması amaçlandığı için prim ödemelerinin düzenli yapılması gerekmektedir. Düzenli olarak yapılmayan ödemeler nedeniyle GSS pasif duruma geçmektedir. GSS dondurma olarak da bilinen ilgili işlemlerde kişilerin prim borcunun ödenmesi gerekmektedir. Ödemenin yapılması ile birlikte ise kişilerin tekrara sağlık hizmetinden yararlanası mümkün olmaktadır. Bu bakımdan kişilerin düzenli olarak GSS ödemesi yapması gerekmektedir.

GSS için yapılacak olan prim ödemelerinde online olarak bilgi alınması mümkündür. Bu bakımdan siz de GSS sorgulama yaparak güncel borcunuzu öğrenebilirsiniz.

GSS Sorgulama

GSS sorgulama yapılması için e devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetten yararlanmanız gerekmektedir. İlgili GSS hizmetinin seçilmesi ile birlikte kişilerin tüm GSS durumları ekranda yer alacaktır. Bu bakımdan sizler de GSS ile ilgili bilgi almak için online olarak sunulan GSS hizmetinden yararlanabilirsiniz. Yapacağınız işlemler sonrasında tüm durum ekranda yayınlanacaktır. Özellikle GSS toplam borcu, prim ödemeleri ve GSS’den yararlanılan tarihler gibi detaylar GSS sorgulama ile birlikte vatandaşlara sunulacaktır.

GSS hizmeti ile aldığınız bilgiler ışığında GSS için yapacağınız ödemelerin takibini de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yapacağınız takip ile birlikte, kişilerin GSS dondurma gibi işlemlere maruz kalmadan GSS güvencesinden yararlanması mümkün olacaktır. Bu bakımdan siz de SGK üzerinden sigorta hizmeti almıyorsanız GSS’ye dahil olacağınız için GSS işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir.

GSS SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*