GSS AKTİVASYON

GSS aktivasyon kişilerin Genel Sağlık Sigortası’nın aktif olup olmadığının sorgulamasıdır. Bu kapsamda vatandaşların sigortadan yararlanıp yararlanmadığını öğrenmesi için GSS aktivasyon sorgulaması yapması gerekmektedir. GSS aktivasyon için herhangi bir işlem yapılamayacak olmasına karşın sigortanın aktif olup olmadığı GSS aktivasyon sorgulama ile öğrenilebilmektedir. GSS aktivasyon yapılması için e devlet kapısı üzerinden sunulan GSS aktivasyon sorgulama hizmetinden yararlanılması gerekmektedir.

Vatandaşların tüm GSS ile ilgili durumunu gösterecek olan GSS sorgulama yaptığınızda GSS aktivasyon konusunda da bilgi almış olacaksınız. Bu bakımdan GSS aktivasyon işlemleriniz için direk GSS sorgulama bağlantılarını takip etmeniz gerekmektedir. İlgili hizmetler e devlet kapısı üzerinden sunulduğu için kişilerin e devlet kapısı üye girişi yapması gerekmektedir. Üyelik giriş ile birlikte tüm hizmetlerden yararlanmanız mümkün kılınacaktır. Bu bakımdan direk GSS aktivasyon için sorgulama yapmaya başlayabilirsiniz. GSS aktivasyon için giriş yapmanız gereken uygulamaya aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece GSS’nin aktif olup olmadığını değil, tüm GSS durumunuzu GSS sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

Özellikle alınan sağlık hizmeti sonucunda vatandaşların ne kadar borcunun olduğu, ne kadar süredir sağlık sigortalı olunduğu GSS sorgulama yapılarak öğrenilebilmektedir. Üstelik GSS sorgulama sonrasında karşınıza çıkan borçları da ödeme adımlarını takip ederek ödeme imkanı bulunmaktadır. Böylece sorgulama sonrasında borcunuzu da kapatabilirsiniz. Tüm işlemler devletin resmi hizmetleri üzerinden yapılmaktadır.

GSS AKTİVASYON SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*