SSK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

SSK sorgulama konusunda tercih edilebilecek portallardan birisi E SGM birisi de e devlet kapısıdır. İki hizmette de SGK ile ilgili sigorta bilgilerine ulaşılması mümkündür. Üstelik sadece çalışan kişiler için değil, emekli olan kişiler için de pek çok hizmet sunulmaktadır.

E SGM Hizmet Ekranı

E SGM hizmet ekranı, SGK tarafından uzun yıllar önce oluşturulmuş ve ilk defa SSK sigorta sorgulama imkanını online olarak sunulan bir hizmettir. Bu bakımdan vatandaşların büyük bir kesimi sigorta ile ilgili yapacağı sorgulamalarda E SGM hizmet ekranı tercih edilmektedir. Fakat eski bir sistem olduğu için daha iyi bir şekilde sigorta hizmetinin sunulması amacıyla E SGM hizmet ekranında bakım yapılmakta olduğu için uzun zaman kapalı kalacaktır. Bu nedenle de E SGM hizmet ekranı üzerinden yapılacak olan işlemlerin e devlet kapısı üzerinden yapılması gerekmektedir. E devlet kapısı üzerinden yapacağınız işlemlerle de aynı sigorta bilgilerine ulaşabilirsiniz.

SSK Hizmet Dökümü Alma

SSK hizmet dökümü alma konusunda e devlet kapısı girişi yapmanız yeterli olacaktır. E devlet kapısı girişi sonrasında sunulan SSK hizmet dökümü hizmeti üzerinden hizmet dökümünüzü alabilir ve isterseniz döküm alarak bilgisayarınıza da indirebilirsiniz. Bu bakımdan SSK hizmet dökümü ile ilgili işlemlerinizi hem kısa süre içerisinde hem de ücretsiz olarak e devlet kapısı üzerinden halledebilirsiniz.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*