EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK HESAPLAMA

Emekli Sandığı genel de memurlar için yapılmış bir sigorta türüdür. Devlet tarafından yapılan 5434 sayılı kanunla belirlenen düzenleme ile birlikte devlette çalışan memurların, kamu personelinin, askeri personelin emeklilik ve sosyal güvenceleri alması konusunda 4C olarak adlandırılan emekli sandığı düzeni getirmiştir.

Bu kapsamda sigortalı olan kişilerin emekli sandığı üzerinden hesaplama yapması ve sigorta bilgilerine ulaşmak için 4C bağlantıları takip etmesi gerekmektedir. Emekli sandığına bağlı olarak çalışanların emeklilik hesaplama yapılabilmesi mümkündür.

Emekli Sandığı Emeklilik Nasıl Hesaplanır?

Emekli sandığı emeklilik hesaplama için sosyal güvenlik kurumu tarafından özel olarak bir sayfa hazırlanmıştır. Vatandaşların bu sayfaya giriş yapması gerekmektedir. Sayfaya girildiğinde hizmetlerin eklenmesi adı altında bulunan formun doldurulması gerekmektedir. Bunun için doğum tarihi, cinsiyet gibi bilgilerin yanında sigortanın detaylı bilgilerinin sisteme girilmesi gerekmektedir. Bu sayede ekle diyerek tüm hizmetleri kalem kalem sisteme girmenizin ardından hesaplama butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu sayede hızlı şekilde, emekli sandığı üzerinden emeklilik hesaplama yaparak emekli olacağınız tarihi öğrenebilirsiniz.

İnternet üzerinden sosyal güvenlik kurumu aracılığı ile sağlanan hizmet sayesinde tüm vatandaşlar emekli sandığı emeklilik tarihini öğrenebilmesi mümkündür. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu internet hizmetinden yararlanarak emeklilik hesaplama yapacağınız gibi emeklilik ve çalışma durumunuzu tekrar gözden geçirme imkânı bulabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hesaplamanızı yapabilirsiniz.

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*