E SGM SORGULAMA

E SGM, SGK tarafından sunulmuş olan ve sigorta ile ilgili bilgi alınmasını sağlayan önemli bir portallardan olarak uzun yıllardan beri sigortalı olan vatandaşlara hizmet vermiştir. E devlet kapısının kullanmaya başlanması ile birlikte kullanıcıların daha çok e devlet kapısı üzerinden sorgulama yapması, bu konuda E SGM’ye olan ilgiyi azaltsa da E SGM de kullanılmaktadır. Fakat SGK tarafından alınan bir karar ile birlikte E SGM kapatılmıştır. Bakıma alındığı açıklanan E SGM için E SGM sorgulama yapılması şu an için mümkün değildir. Bu nedenle E SGM sorgulama yapmak isteyenlerin alternatif olarak e devlet kapısı üzerinden sorgulama yapması gerekmektedir.

E Devlet Sorgulaması

E devlet kapısı üzerinden SGK ile ilgili hizmetler sunulmuş durumdadır. Bu bakımdan kişilerin E SGM hizmet ekranı kapalı olsa dahi sigorta ile ilgili bilgi alınması ve sorgulama yapması mümkündür. Bu tür işlemlerde, e devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetlere erişim sağlanması için üyelik girişi yapılması gerekmektedir. Üyelik girişinin ardından tüm SGK hizmetleri üzerinden bilgi alınması ve sorgulama yapılması mümkün hale gelmektedir.

E SGM sorgulama hizmet ekranında olduğu gibi SSK hizmet döküm alma, provizyon sorgulama gibi pek çok hizmete ulaşabilir ve bu hizmetler üzerinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. E SGM’de olduğu gibi e devlet kapısında da hizmetler ücretsiz olarak sunulmuştur.

SSK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*