E SGM SİGORTA SORGULAMA

Young woman working with computer

E SGM, SGK tarafından oluşturulduğu için vatandaşlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. SGK tarafından sunulan online hizmetler üzerinden alınacak bilgiler sayesinde sigorta takibinin yapıldığı E SGM üzerinden sorgulama yapmak için bakımın bitmesinin beklenmesi gerekmektedir. Daha iyi bir hizmet verilmesi için bakıma alınan portal yerine e devlet kapısı üzerinden sorgulama yapmanız gerekmektedir. E devlet kapısı üzerinden yapacağınız sorgulamalarda da E SGM’de olduğu gibi bilgi almanız mümkün olduğu için iki hizmet arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır.

E SGM sisteminde üyelik girişi olmazken, e devlet kapısı üzerinden sorgulama yapacakların mutlaka üyelik girişi yapması gerekmektedir. Ardından kurumlar bölümünde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu menüsünde yer alan tüm hizmetlerden kolay bir şekilde yararlanabilir ve tüm hizmetler için istediğiniz şekilde seçim yaparak bilgi sağlayabilirsiniz. Tüm vatandaşların yararlanabileceği SGK hizmetleri üstelik ücretsiz olarak sunulduğu için E SGM sigorta sorgulama ihtiyacı duymadan, direk E SGM sigorta sorgulama işlemlerinizi sizler de e devlet kapsı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

E Devlet Kapısı Sorgulama Avantajları

E devlet kapısı üzerinden yapacağınız sorgulama işlemlerinde ek bilgi girmenize gerek kalmadığı için kolaylık da sağlanmış durumdadır. Bu bakımdan sizler de belirtilen hizmetler üzerinden işlem alırken sadece seçim yaparak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizler için oluşturulduğu için istediğiniz zaman bilgi almanız ya da sorgulama yapmanız da mümkündür.

SİGORTA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*