E SGM PRİM SORGULAMA

Resmi kurum ve kuruluşlarında zamanın getirdiklerine ayak uydurmak zorunda kalmaktadırlar. İnternet ortamında vatandaşa en fazla hizmeti ulaştırma çabası içerisinde olan Sosyal Güvenlik Kurumu pek çok iş ve işlemleri e devlet aracılığı ile yapılabilir kılmaktadır. E devlet ve E SGK hizmetlerinin elektronik, internet ortamında sunulması hem kurumun yoğunluğunu azaltmış hem de vatandaşın gereksinim duyduğu evraklara bir tık ile ulaşma imkanı sunmuştur. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun vatandaşın hizmetine sunmuş olduğu uygulamalardan biri de Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesinde E SGK bölümüne girerek e hizmetler ve diğer uygulamalar bölümünden SGK sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir süre öncesine kadar şifreli bir sistem kullanan SGK, vatandaşların bu durumda mağdur olduğunu görerek, T.C. kimlik numarası ve diğer kimlik bilgileri kullanılarak sorgulama yapılmasına Aralık 2011 tarihinden itibaren izin vermektedir. Böylelikle tüm vatandaşların kendileri hakkında ki bilgilere en kolay şekilde ve yine en hızlı şekilde erişebilmelerine imkân tanınmış oldu.

E Devlet Kapısı Sorgulama

Fakat tüm bu imkanlardan yararlanmak şu an için mümkün değildir. E SGM hizmet ekranının bakıma alınması ile birlikte vatandaşların belirtilen işlemleri e devlet kapısı üzerinden yapması gerekmektedir. Sizler de sorgulama işlemlerini yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir ve E SGM prim sorgulama yerine e devlet kapısı prim sorgulama üzerinden prim sorgulamanızı yapabilirsiniz

SİGORTA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*