E DEVLET SSK SORGULAMA

SGK tarafından sunulan sigorta hizmetleri online sistemlerde e devlet kapısına dahil edilmiştir. Bu nedenle SSK sorgulama yapmak isteyenlerin e devlet kapısını kullanması gerekmektedir. E devlet SSK sorgulama işlemlerinin yapılması için ilk olarak e devlet kapısına giriş yapılması gerekmektedir.

E Devlet Kapısı Sigorta Hizmetleri

E devlet kapısı üzerinden SGK tarafından sunulan hizmetler, Sosyal Güvenlik Kurumu menüsü altında yer almaktadır. E devlet kapısındaki kurumlar listesinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu sayesinde sigorta ile ilgili pek çok konuda bilgi alabilirsiniz. Bu doğrultuda hizmet dökümü sorgulama, emeklilik işlemleri gibi detaylı hizmetlere erişim sağlayabilirsiniz.

E Devlet SSK Sorgulama İşlemleri

E devlet kapısı üzerinden SSK sorgulaması yapmak için 4A menüsü altında yer alan hizmet dökümüne tıklaması gerekmektedir. İlgili bağlantıya tıklamanız ile birlikte, tüm sigorta bilgileriniz ekranda yayınlanacaktır. Yayınlanan bilgiler üzerinden yapacağınız inceleme ile birlikte hem SSK sorgulama yapabilir hem de sigortanızın detaylarına siz de ulaşabilirsiniz.

SSK sorgulama yapmak için eğer e devlet kapısı üyeliğiniz bulunmuyorsa ilk olarak üyelik işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Üyelik işlemleri için PTT üzerinden şifre almanız gerekmektedir. Üyeliğin alınması ile birlikte tüm SGK hizmetlerine erişim sağlanması mümkün olacaktır. Üstelik sadece SGK hizmetleri değil, diğer e devlet hizmetleri de üyelik giriş yapıldıktan sonra kullanıma açılacaktır.

E DEVLET SSK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*