E DEVLET SGK BORÇ SORGULAMA

SGK borcu, vatandaşların daha çok Bağkur üzerinden yaptığı bir borç olduğu için SGK borç sorgulama işlemlerinde Bağkur sigortalılar işlem yapmaktadır. Eğer siz de Bağkur’luysanız, e devlet SGK borç sorgulama yapabilirsiniz. SGK hizmetleri e devlet kapısı üzerinden sunulduğu için borç sorgulama konusunda da e devlet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanmanız ve e devlet SGK borç sorgulama yapmanız gerekmektedir.

E devlet SGK borç sorgulama ile ulaşabileceğiniz borç bilgileri dahilinde tüm borçlar görüntülenmekte ve kişilerin bilgisine sunulmaktadır. Özellikle borç takibi yapmakta zorlanan kişiler e devlet SGK borç sorgulama yaparak bu konudaki güncel bilgilere ulaşabilmektedir. Üstelik e devlet SGK borç sorgulama işlemi değil, e devlet SGK borç sorgulama sonrasında ödeme imkanı da bulunmaktadır.

E devlet SGK borç sorgulama yaptıktan sonra ekranda yer alan borç bilgileri üzerinden ne kadar borcunuzun olduğunu öğrenebilirsiniz. Bilgi aldıktan sonra ise ekranda yer alan ödeme bağlantılarını kullanmanız ile birlikte ödeme adımlarına geçilecektir. Kredi kartınız üzerinden yapacağınız ödeme ile birlikte var olan tüm borçlarınızı ödeyebilir ve sigortanızı aktif hale getirebilirsiniz. Özellik Bağkur üzerinden emekli olacak olan kişiler için bu borçların olmaması gerekmektedir. Bu tür durumda olan kişiler için e devlet SGK borç sorgulama yapılması ve olan borçların çıkartılarak ödenmesi çok önemlidir.

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*