E DEVLET SABIKA KAYDI SORGULAMA

Sabıka kaydının önceki yıllarda alınması uzun bir süre gerektirdiği için özellikle acil işi olan vatandaşların mağdur duruma düşmesine neden oluyordu. Bürokrasideki bu problem, sabıka kaydının online olarak hizmete sunulması ile birlikte giderildi. E e devlet sabıka kaydı sorgulama işlemleri ile birlikte tüm vatandaşların online olarak e devlet sabıka kaydı sorgulama yapması ve e devlet sabıka kaydı sorgulama sonucunda da sabıka kaydına ulaşması mümkündür.

E devlet sabıka kaydı Nasıl Alınır?

E devlet sabıka kaydı sorgulama ile e devlet sabıka kaydı almak isteyenlerin e devlet kapısı üyeliğini gerçekleştirdikten sonra sabıka kaydı bölümünden sabıka kaydını döküm olarak alması gerekmektedir. Yayınlanan sabıka kaydını bilgisayarınıza da indirebilirsiniz. Böylece çıktı olarak alacağınız sabıka kaydını resmi bir belge olarak kullanabilir ve işlerinizi aksama olmadan gerçekleştirebilirsiniz.

E devlet sabıka kaydı sorgulama sonucunda alacağınız sabıka kaydının altında doğrulama kodları yer almaktadır. Sabıka kaydı ve diğer online resmi belgelerde olası sahtecilik olaylarını engellemek amacıyla tüm belgelerde doğrulama kodu yer almaktadır. E devlet kapısı üzerinden yapacağınız e devlet sabıka kaydı doğrulama işlemi ile birlikte kodu girdiğinizde belgenin doğru mu yoksa sahte mi olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Böylece online olarak alınan belgelerin kolay bir şekilde resmi olarak kullanılması da sağlanmıştır.

https://www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*