E DEVLET ÖĞRENCİ BELGESİ ALMA

Bir eğitim kurumuna bağlı olarak yükseköğrenim gören kişiler için e devlet öğrenci belgesi alma işlemleri yapılabilmektedir. Kişilerin gerek resmi gerekse de özel işlerinde gerekli olan ve öğrenci olduğunu göstermek için gerekli olan öğrenci belgesi için direk internet üzerinden e devlet öğrenci belgesi alma işlemlerini yapması ile birlikte öğrenci belgesine ulaşması mümkündür. E devlet öğrenci belgesi alma sonuncunda alınan belge resmiyet taşıdığı için tüm işlerinizde kullanmanız da mümkündür.

E devlet öğrenci belgesi alma yapılması için ilk olarak e devlet girişi yapılması gerekmektedir. E devlet girişi sonrasında e öğrenci belgesi sorgulama hizmetine tıklamanız ile birlikte detaylı döküm ekranda yer alacaktır. E devlet öğrenci belgesi alma hizmeti Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından sunulmakta ve güncel olarak veriler sağlanmaktadır. İlgili hizmete tıkladığınızda ekranda kayıt tarih, üniversite adı, birim adı, öğrenim türü, işlem başlıkları altında öğrenci belgesi için detaylar yayınlanacaktır. Eğer öğrenciliğiniz resmiyet kazanmış durumdaysa, bu alanda ilgili öğrenim bilgilerinizi görüntüleyebilir ve öğrenci belgenizi edinebilirsiniz.

E devlet öğrenci belgesi alma sonucunda ulaştığınız bilgiler herhangi bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, sonuç sayfasının altında yer alan bölümden direk itirazda bulunabilir ve gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu bakımdan tüm destek e devlet tarafından sağlanmaktadır.

E DEVLET ÖĞRENCİ BELGESİ ALMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*