E DEVLET MAAŞ SORGULAMA

SGK üzerinden emekli olan kişilerin aldıkları maaşlar kayıt altına alınmakta ve gerektiğinde sorgulama için sunulmaktadır. Bu bakımdan emekli olan kişilerin emekli maaş dökümlerine ihtiyaç duyması halinde e devlet maaş sorgulama yapması yeterli olacaktır. E devlet maaş sorgulama ile birlikte kişilerin ne kadar maaş aldığı başta olmak üzere maaşları ile ilgili detaylar sistem tarafından kişilere sunulmaktadır. Online olarak erişim sağlayabileceğiniz e devlet maaş sorgulama üzerinden işlemlerinizi ücretsiz olarak sizler de yapabilirsiniz.

E Devlet Maaş sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet maaş sorgulama yapılması için iki kriter bulunmaktadır. İlk kriter kişilerin emekli olması, ikincisi ise kişilerin e devlet kapısı için üyeliğinin olmasıdır. Bu iki kriterden birisinin olmaması sonucunda kişilerin e devlet maaş sorgulama yapması da mümkün olmayacaktır. Bu nedenle e devlet maaş sorgulama yapacak kişileri bu kriterleri sağlaması gerekmektedir. Kriterleri sağlayan kişiler üyelik girişi sonrasında SGK menüsü altında yer alan e devlet maaş sorgulama hizmetlerine tıklaması yeterli olacaktır. Bağlantılara tıklanması ile birlikte hangi dönem için e devlet maaş sorgulama yapacaksanız onu seçmeniz yeterli olacaktır.

E devlet maaş sorgulama hizmeti; 4A, 4B ve 4C olarak tüm emekliler için geçerli bir hizmettir. Bu bakımdan SGK menüsünden ilgili e devlet maaş sorgulama hizmetini seçmeniz yeterlidir.

E DEVLET MAAŞ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*