E DEVLET ASKERLİK SORGULAMA

Askerlik çağına gelen kişiler, askerlik ile ilgili durumlarını online olarak takip edebilmektedir. Bu bakıdan sunulan hizmet ekranlarına giriş yapılması yeterli olacak ve askerlik durumu görüntülenecektir. Askerlik durumu ile ilgili bilgi alınabilmesi amacıyla e devlet üzerinden sunulan askerlik ile ilgili işlemler üzerinden bilgi sağlanabilmektedir. Bu bakımdan e devlet askerlik sorgulama yapmanız bu konuda size gerekli bilgileri sunacaktır. E devlet üzerinden yapacağınız askerlik sorgulama işlemleri için, aşağıdaki e devlet kapısı giriş işlemlerini yapmanız gerekmektedir.

Askerlik ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler ise Milli Güvenlik Bakanlığı sitesi üzerinden sunulan duyuruları ve bilgilendirme yazılarını takip etmesi gerekmektedir. Böylece güncel veriler üzerinden askerlik ile ilgili son düzenlemeleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca askerliğini yapmış olanlar da durum ile ilgili sorgulama yaparak belgelerine ulaşabilmektedir.

E Devlet Kapısı Giriş

E devlet kapısı için giriş yapmak isteyenlerin ilk olarak ilgili portal için üyelik işlemlerini yerine getirmesi gerekmektedir. Üyelik işlemlerinin yapılmasını ardından sisteme erişim sağlanabilmektedir. Eğer e devlet kapısı giriş yapılmazsa, hizmetlere erişim sağlanması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle e devlet kapısı giriş işlem yapılması için zorunludur. Eğer üyeliğiniz bulunmuyorsa, PTT üzerinden e devlet kapısı için şifre almanız yeterli olacaktır. Alacağınız şifre ile birlikte e devlet kapısı girişi yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*