BAĞKUR BORÇ YAPILANDIRMA

Bağkur sigortasına bağlı olarak güvenceli olan kişilerin sigorta için işlem yapmak istediğinde Bağkur ya da 4B bağlantılarını takip etmesi gerekmektedir. Yapacağınız işlemler arasında en çok ilgi gören ise Bağkur borç yapılandırma hizmetidir. Kişilerin Bağkur prim ödemelerini yapmaması ile oluşan borçlarını öğrenebilmesi için online olarak sunulmuş olan Bağkur borç sorgulama hizmetinden yararlanmanız yeterli olacaktır. İlgili sorgulama sonrasında tüm borç durumunuz ekranda yayınlanacaktır. Böylece sonuç sayfası üzerinden ne kadar borcunuzun olduğunu görerek kolay bir şekilde Bağkur borç takibini yapabilirsiniz.

Bağkur Borç Yapılandırma

Bağkur borç sorgulamanın yanında Bağkur borç yapılandırma da mümkündür. Fakat bu durumlarda yapılandırma için bir düzenleme çıkarılmasını beklemesi ve yapılandırma imkanının tanınması ile birlikte vergi dairelerine başvuru yapması gerekmektedir. Böylece Bağkur borç yapılandırma işlemleri ilgili kurum tarafından yapılacaktır. Bağkur borç yapılandırma işlemlerinde kişilerin borçlarına eklenen faiz silinebildiği gibi ana borç üzerinden taksitlendirme yapılarak kişinin borçlarını daha kolay bir şekilde ödemesi sağlanmaktadır.

Bağkur borç yapılandırma yapan kişilerin ilgili yapılandırma ile ilgili bilgi alması için GİB internet vergi dairesini kullanması mümkündür. İlgili yapılandırma ile birlikte GİB üzerinden yapacağınız işlemler sonucunda yapılandırılmış borcunuzu görerek ödeme günlerini takip edebilirsiniz. Bağkur borç yapılandırma ve benzer yapılandırmalarda taksitlerin zamanında ödenmesi çok önemlidir. Herhangi bir gecikme durumunda tüm yapılandırmanın iptal edilebilmesi söz konusu olduğu için yapılandırma imkanından yararlananların borç ve taksitlerini yakından takip ederek aksatmaması gerekmektedir.

BAĞKUR BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

2 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*