BAĞKUR BORÇ SORGULAMA

Bağkur sigorta türünde, kişilerin kendi sigorta takibini yapması gerekmektedir. Bu bakımdan gerek 4A gerekse de 4C gibi sigorta türlerine göre Bağkur’lu olan kişilerin sigorta işlemleri daha zordur. Her ay sonunda yapılması gereken Bağkur prim ödemelerini de kişilerin kendilerinin yapması gerekmesi nedeniyle çoğu Bağkur’lu olan kişinin Bağkur borcu bulunmaktadır. Bağkur üzerinden emekli olmak isteyen kişilerin primlerini eksiksiz olarak yatırması gerektiği gibi herhangi bir şekilde borç bulunmaması da gerekmektedir. Eğer Bağkur borunuz bulunuyorsa, emekli olmadan önce tüm borçlarınızı kapatmanız gerekmektedir aksi halde sistem tarafından Bağkur’lu olan kişilerin emekliliğine izin verilmeyecektir.

Bağkur borç sorgulama hizmeti sayesinde Bağkur borç takibi kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu nedenle eğer siz de Bağkur sigortasına tabiyseniz, Bağkur borç sorgulama yapabilir ve istediğiniz zaman güncel borcunuzu görüntüleyebilirsiniz Bağkur borç sorgulama ile birlikte yayınlanacak olan borç bilgisi, SGK üzerinden sağlandığı için günceldir.

Bağkur borç sorgulama için e devlet kapısı üzerinden sunulan Bağkur borç sorgulama hizmetinden yararlanmanız gerekmektedir. İlgili hizmet Bağkur borç sorgulama olarak değil, 4B Borç Durumu olarak e devlet kapısında yer aldığı için kişilerin Bağkur borç sorgulama olarak değil 4B borç durumu olarak hizmeti araması gerekmektedir. İlgili hizmete tıklamanızın ardından tüm borç durumu ekranda yer alacak ve vatandaşlar da kolayda bu bilgiyi öğrenebilecektir.

BAĞKUR BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*