ASKERLİK BORÇLANMASINDA ÖDEME SÜRESİ NE KADAR?

Askerlik borçlanması kişilerin sigorta üzerinden prim eksiğiniz tamamlayarak emekli olabilmesini sağlamaktadır. Askerlik borçlanmasını yapacak kişilerin borçlanılacak gün sayısı kadar prim ödemesi yapması gerekir. Prim ödemesinin yapılabilmesi için ise askerlik borçlanması işlemlerinin ardından belirli bir süre verilmektedir. Bu süre içerisinde mutlaka prim ödemesinin yapılması ve askerlik borçlanması işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Askerlik Borçlanması Nedir?

Türkiye’de askere giden kişilerim askerlik süreleri için herhangi bir kayıp olmaması ve sigortasına dahil edilebilmesi adına askerlik borçlanması imkanı getirilmiştir. Askerlik borçlanması özellikle yaş açısından emekli olmayı hak eden fakat prim eksiği bulunan kişiler için cazip bir seçenektir. Askerlik borçlanma işlemleri yapan kişilerin bu işlemlerin tamamlanmasının ardından son olarak ödeme yaparak işlemleri gerçekleştirmesi ve birimleri sigortasına etmesi gerekir. Kişilerin en çok merak ettiği detaylar arasında askerlik borçlanmasında ödeme süresini ne kadar olduğu yer almaktadır. Askerlik borçlanmasında ödeme süresi 1 ay ile sınırlandırılmıştır. Bu bakımdan ödeme yapması gereken kişilerin bir aylık süre içerisinde ödeme yapmaması halinde işlemleri iptal edilmekt ve askerlik borçlanması için en baştan işlemlerin yapılmaya başlanması gerekmektedir. Bu nedenle askerlik borçlanmasında belirtilen ödeme süresine dikkat edilmesi ve bu süre içerisinde ödemenin yapılması çok önemlidir. Askerlik borçlanması isteğe bağlı bir sigorta işlemidir.

Askerlik Borçlanması İle Kolay Emeklilik

Bu nedenle kişilerin istemediği durumlarda askerlik borçlanması yapmasına gerek yoktur. Askerlik borçlanmasında Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden işlemlerin yürütülmesi yeterlidir. Böylece kişilere sağlanacak destekler birlikte askerlik borçlanması için yapılması gereken işlemler yapılacak ve kişilerin prim eksiği tamamlanarak emekli olabilmesi sağlanacaktır. Tüm bu imkanlardan sizler de yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz. Eksik primi çalışarak tamamlamak yerine askerlik borçlanması ile tamamlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*