ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA

Adli sicilini belgelendirmek isteyen kişilerin adli sicil kaydı alması gerekirken adli sicil kaydı sorgulama işlemleri Artık internet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Sunulan adli sicil kaydı sorgulama hizmetleri sayesinde kişiler güncel adli sicil kaydını alabilmekte ve bu kaydı resmi olarak istediği her yerde kullanabilmektedir. Hizmetlerin internet üzerinden sunulması kurumları gitmeden belgenin alınmasını sağladığı gibi bu durumda kişiler için büyük bir kolaylık sunmaktadır. Adli sicil kaydı sorgulama hizmetleri e devlet üzerinden kullanıma sunulmuştur. Bu nedenle e devletin kullanması gereken vatandaşlar hizmet ekranı üzerinden kolay bir şekilde adli sicil kaydına alabilmektedir.

Adli sicil kaydı sorgulama ekranına erişim sağlamak isteyenler mutlaka e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekir. Sisteme giriş yapıldığında adli sicil kaydı için önemli olan kimlik bilgileri kişilerin üyelik bilgileri üzerinden alınacak ve belge böylece çok kolay bir şekilde hazırlanacaktır. Aynı zamanda adli sicil kaydı sorgulama işlemlerini yapan kişilerin bu kaydı neden aldığı, kaydın hangi kuruma verileceği, kaydın verileceği kurumun özel mi yoksa devlet kuruluşu mu olduğu gibi tüm detaylarıyla sorgulama ekranındaki forma girmesi gerekmektedir. Formun belirtilen şekilde doldurulmasının ardından ise sistem tarafından kişiye özel olarak adli sicil kaydı belgesi hazırlanacaktır.

Hazırlanan belgenin bilgisayara indirilmesinin ardından ise resmi olarak kullanılması oldukça kolaydır ve sizler de konu ile ilgili işlemlerinizi belirtilen şekilde yapabilirsiniz.

E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde kişilerin herhangi bir ödeme yapmasına gerek kalmadı ekibi kolay bir şekilde işlemlerinizi sizler de sürdürebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eski yıllarda kişilerin bir gün bile beklemesi gerekebilen adli sicil kaydı artık dakikalar içerisinde e devlet aracılığıyla sunulduğu için bu konuda büyük bir kolaylık sunulmuş durumdadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*