ADLİ SİCİL BELGE DOĞRULAMA

Adli sicil belgesi için kişilerin internet üzerinden hizmet alması ve belgeyi temin etmesi mümkün olurken, adli sicil belgesi internet alındığında herhangi bir kişilerin bu hizmeti suistimal etmemesi adına çeşitli önlemler de alınmış durumdadır. Bu önlemler arasında adli sicil belgesi doğrulama hizmeti yer almaktadır. Adli sicil belgesi doğrulama işlemleri ile birlikte kişilerin kolay bir şekilde belgenin geçerliliğini sorgulaması ve buna göre güvenli bir şekilde belge üzerinden işlem yapması sağlanmaktadır.

Üstelik adli sicil belgesi doğrulama işlemlerinde kişilerin herhangi bir şekilde sisteme üyelik girişi yapmasına gerek yoktur ve bu açıdan kolay bir şekilde doğrulama işlemleri yapılabilmektedir. Adli sicil belgesinin en altında yer alan barkod, doğrulama işlemleri için kullanılmaktadır. Doğrulama ekranında yer alan formda, belgede yer alan bilgilerin girilmesiyle birlikte sistem tarafından adli sicil belgesi doğrulama işlemlerine başlanacaktır. Doğrulama işlemleri yapıldıktan sonra ise belgenin doğruluğu konusunda güncel bilgiler kişilere sunulacaktır.

Adli sicil belgesi doğrulama işlemlerini yapan kişiler bu açıdan çok kısa süre içerisinde kolay bir şekilde bilgi alma şansına sahiptir. Adli sicil belgesi doğrulama işlemleri sadece adli sicil belgesine özel olarak değildir. E devlet üzerinden alınan tüm belgelerde doğrulama yapılabilmesi mümkündür ve bu bakımdan e devlet doğrulama hizmeti ile birlikte güvenlik üst seviyelere çekilmiştir. Adli sicil belgesi doğrulama işlemlerinin yapılması için kullanılması gereken hizmet ekranı resimde görüldüğü gibidir.

bag

Resimde görülen hizmet ekranından yararlanmak siteye kişilerin kullanması gereken bağlantı isehttps://www.turkiye.gov.tr/belge-dogrulama Bu bağlantı üzerinden erişim sağlayacağınız adli sicil belgesi doğrulama sayfası üzerinden sizler de kolay bir şekilde işlem yapabilir ve istediğiniz adli sicil belgesi için doğrulama yapabilirsiniz. İşlem ücretsizdir ve dilediğiniz kadar adli sicil belgesi doğrulaması yapabilirsiniz

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*