6552 YAPILANDIRMA SORGULAMA

Bağkur borçları bulunan kişiler borçlarını ödeyemediği noktalarda 6552 yapılandırma gibi yapılandırma hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Yapılandırma sonrasında kişilerin borçlarına eklenen faizler silinirken ara borç üzerinden tekrar bir taksitlendirme yapılmaktadır. Böylece kişiler Bağkur borçlarını daha kolay bir şekilde ödeme yapabilmektedir. Sunulan hizmetlerden yararlanmak sigortalıların isteğine bağlıdır. Kişilerin borçlarının büyük bir kısmının silinmesin sağlayan 6552 yapılandırma gibi düzenlemeler kişilerin daha kolay bir şekilde ödeme yapmasını sağlarken, aynı zamanda ödemelerin çok daha az olmasına imkan tanımaktadır bu açıdan mutlaka sunulan yapılandırma imkanlarından yararlanılmalı ve başvuru süresi içerisinde başvuru yapılmalıdır.

6552 Yapılandırma Sorgulama Ve İşlemleri

GİB  internet vergi dairesinde 6552 ile ilgili işlemlerin yapılması mümkündür. Bu bakımdan kişiler 6552 yapılandırma sonrasında işlemlerini takip etmek için bu bölümü kullanmalıdır. 6552 yapılandırma sorgulama sayesinde kişiler özellikle yapılandırmanın gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini öğrenirken, düzenleme kapsamında kişiler online olarak borç takibini yapabilmektedir. 6552 yapılandırma sayfasına erişim sağlamak isteyen kişiler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir. Bağlantıya tıklandıktan sonra açılacak ekran üzerinden kişilerin ilk olarak işlemlerini yapabilmesi adına sorgulama formlarını doldurması gerekmektedir. Forma girilecek bilgiler üzerinden kişilerin bilgilerine ulaşılırken, güncel borç ve yapılandırma detayları öğrenilebilir. Kişiler için online olarak sunulan hizmetlerin en önemli avantajı ödemelerin online olarak yapılabilmesidir.

6552 yapılandırma borç ödeme noktasında kişilerin güncel dönem için borç ödemesi yapabileceği gibi diğer borçların de önceden ödeyebilir. Bu bakımdan 6552 yapılandırma sorgulama yapıldıktan sonra ekranda yer alan borçların seçilerek ödeme adımların geçiş yapılmalıdır. Ödeme için kişilerin kredi kartı bilgilerini girmesi gerekmektedir. Kart bilgilerinin girilmesi sonrasında ise kişilerin ödemesi gereken ücret direk kart üzerinden tahsil edilecektir. Ek bir komisyon alınmadığından dolayı online olarak yapılacak işlemler kişiler için oldukça avantaj sağlayacaktır.

6552 YAPILANDIRMA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*