4B HAK SAHİPLİĞİ

Kişilerin aile bireyleri üzerinden sigortalı olarak gösterilmesi ve sağlık hizmetlerinden yararlanması mümkün kılınmıştır. SGK tarafından yapılan bu düzenleme ile birlikte Bağkur, 4C ya da normal SSK sigortası olmasının herhangi bir fark olmadığı gibi kişilerin hak sahipliği imkanı bulunmaktadır.

Bağkur sigortası için de geçerli olan bu durum için online olarak bilgi alınarak sorgulama yapılabilir. 4B hak sahipliği üzerinden yapılacak online sorgulamalar sonucunda kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacağı ve bu konuda hak sahibi olup olmadığı görülebilecektir. bu sayede kişilerin online olarak bilgi almasıyla birlikte bu konu hakkında kapsamlı bir şekilde işlem yapılması mümkün olacaktır.

4B Hak Sahipliği Nasıl Sorgulanır?

4B hak sahipliği yapmak isteyenlerin bu konuda online hizmetlerden yararlanması yeterli olabileceği gibi aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sizler de 4B hak sahipliği sorgulama formuna ulaşabilirsiniz. Form üzerinden yapılacak sorgulama sonrasında kolay bir şekilde hak sahipliği konusundaki güncel durumu görüntüleyebilir ve bilgi sağlayabilirsiniz.

4B HAK SAHİPLİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*